#kendimemeydanokuyorum: #aprilchallenge

By 2

Selam millet!

Bundan yaklaşık 1 ay once yine buradan ve instagram hesabımızdan#kedimemeydan okuyorum hashtagı ile, 1 ay boyunca alkol almayarak ve tırnak etlerimi ısırmayarak kendime meydan okuyacağımı duyurmuştum.

İlkini başarmış olsam da, maalesef 2. si farkında olmadan yaptığım bir hareket haline gelmiş. Bu yüzden sürekli olarak kendimi tırnak etlerimi ısırırken bulup, farkederkenden de ısrımaktan vazgeçer bir ay geçirdim. Bu bir aylık sürece bakıldığında öncesine gore daha az ısırmış olsam da, hiç ısırımadan bir ay geçirdim veya artık ısırmıyorum demek yalan olur 🙂 Bu ay daha aza indirme çalışmalarına devam ediyoruz tabi ki! 🙂

IMG_1047

Alkol içmeme konusuna gelecek olursak, ilk başlarda çok kolay gelmiş olsa da, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte ayın sonuna doğru zorlanmaya başladığımı itiraf etmeliyim 🙂 İlk başlarda kolayca geri çevirdiğim bara çıkma teklifleri, sonraları yerini barda soda limon içmeye, arkadaşların sangria kadehlerini koklamaya “acaba bir yudum olsun içsem mi?”lere dayanan sorular. 🙂

Tüm bunlara rağmen bir ayın sonuna geldiğimde, yola çıktığım hedefi başarmış olmanın verdiği mutluluk ve gurur duygusu paha biçilmez. ‘Kafama taktım mı, yaparım’ hissi de bonusu 🙂 Bu bir ayın sonrasında ne mi oldu diye soracak olursan, şu şekilde özetleybilirim:

 • alkol almadan da sohbet edebileceğimi ve eğlenebileceğimi kendime kanıtlamış oldum
 • alkole harcadığım paradan tasarruf etmiş oldum
 • haftasonları bir-iki kadehten fazla içtiğim için ertesi günü yaşadığım baş ağrılarını çekmek zorunda kalmadım
 • tam anlamıyla karaciğerim için iyi bir detoks yapmış oldum
 • alkole olan direncim düştüğü için, 1 şişe bira veya 1 kadeh şaraptan tatmin olur duruma geldim

IMG_0424

Bunlar tabi ki hayatımın geriye kalanını alkolsüz geçireceğim anlamına gelmezken, kendimi çok daha iyi hissetmem sonucu kesinlikle daha az içeceğim anlamına geliyor 🙂

Ayşe’nin instagramını takip ediyorsan görmüşsündür. Ayşe’nin Nisan ayı challenge’ı (#aprilchallenge) her gün 30dk boyunca yoga yapmak.

Screen Shot 2016-04-07 at 16.03.10

Benim #aprilchallenge’m ım ise, Nisan ayı boyunca her gün yeni birşey öğrenmek. Yoğun iş ve hayat temposuna o kadar kapılıyoruz ki, rutin hayatımızda meşgul olduğumuz şeyler dışındaki konularda kendimizi geliştirme konusunda eksik kalıyoruz. Bu challenge mesleğim ve hobilerim dışında kalan alanlarda da birşeyler öğrenmek için harika bir fırsat olacak!

Mayıs ayı başında, Nisan ayı boyunca öğrendiğim 30 yeni bilgiyi burada bulabileceksin. Sen de Nisan ayı challenge ını seç #aprilchallenge hashtagı ile instagram’da bizimle paylaş!

Emine xx

2 Comments
 • simre
  April 14, 2016

  tırnak etlerini ısırmama challengeini seçiyorum bu ay bende tam ihitiyacim olanından :))

  • Emine Ulucay
   May 2, 2016

   süper!

   Nasıl gitti peki 🙂 ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *